Indywidualne projekty domów Warszawa i cała Polska

Indywidualny projekt Warszawa - dom modernistyczny

Opisywaliśmy już na naszym blogu gotowe projekty domów, doradzaliśmy na co zwrócić uwagę przy doborze projektu gotowego. Zajmijmy się teraz argumentami za zamówieniem indywidualnego projektu domu u architekta. Te argumenty są szczególnie istotnie w Warszawie i pod Warszawą, gdzie występuje bardzo duże zainteresowanie budową domu jednorodzinnego.

Indywidualne Projekty Domów Warszawa – spojrzenie architekta

Projekty gotowe robione są nie jako na półkę, nie do realizacji w konkretnym miejscu a po to, by wyróżniały się spośród setek czy tysięcy gotowych projektów. Z tym jest podobnie jak z publikowaniem w czasopismach – aby artykuł był drukowany, musi się jakoś wyróżniać.

Projekty indywidualne domów są przygotowywane pod potrzeby konkretnego użytkownika i dla konkretnej działki – nie ma mowy o kompromisach albo projektowaniu wodotrysków, aby podobało się publiczności.

Zamawiając indywidualny projekt domu mogą Państwo być pewni, że architekt zastosuje najlepsze możliwe w danej sytuacji rozwiązania a Państwa dom nie będzie jednym z dwudziestu domów wyglądających tak samo na tym samym osiedlu (sytuacja taka często zdarza się z projektami gotowymi). Ma to znaczenie zwłaszcza w Warszawie i pod Warszawą, gdzie gotowe projekty potrafią powtarzać się nawet na tej samej ulicy.

Indywidualny Projekt Domu – usługi

Oprócz standardowego projektu domu biuro architektoniczne może także zaoferować dodatkowe usługi. Architekt może wyręczyć klientów przy załatwianiu spraw w urzędach, występuje o zgody, warunki przyłączy, zjazdu z dróg i decyzje administracyjne związane z procesem inwestycyjnym. Biuro architektoniczne może załatwić także pozwolenie na budowę.

Istnieje też opcja nadzorowania całego procesu inwestycyjnego – nadzór inwestorski aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, ale jest ona wybierana rzadziej, ze względu na koszt.

Szanujące się biuro architektoniczne zaoferuje usługę projektowania wnętrz i dostosuje rozkład i rozmiar pomieszczeń zgodnie z projektem wnętrza. Wtedy możliwy jest też nadzór autorski czyli kontrola czy budowany budynek jest zgodny z projektem i wizją architekta.

Wzięty architekt ma rozeznanie także w rynku budowlanym i może polecić sprawdzone firmy budowlane a także renomowane salony wyposażenia wnętrz.

Jak widać zatem wybór indywidualnego projektu domu warto przemyśleć, zwłaszcza jeśli budujemy dom w Warszawie i chcemy być niepowtarzalni 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *