Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka uporządkowana przestrzeń

Łazienki w blokach mieszkalnych czy kawalerkach najczęściej nie mają zbyt dużej powierzchni. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, w jaki sposób urządzić małe pomieszczenie, aby mogło się one prezentować dobrze. Istnieje kilka tricków, które pozwalają na osiągnięcie wspaniałego efektu pięknej łazienki.

Odpowiednie rozmieszczenie niezbędnych elementów

Bardzo ważny jest nie tylko odpowiedni projekt, czyli sposób rozmieszczenia armatury czy szafek, ale także ich wybór. W przypadku małych łazienek zdecydowanie lepiej sprawdzają się prysznice, ponieważ zajmują one mniej miejsca niż wanny, choć w niektórych przypadkach istnieje możliwość optymalnego zastosowania wanny, która będzie na przykład łączona z natryskiem prysznicowym. W takim przypadku wanna nie może być jednak zbyt duża i powinna być odpowiednio wpasowana w pomieszczenie. Meble do małej łazienki muszą być dobierane w sposób rozsądny. Nie ma tutaj miejsca na okazałe szafki. Najlepiej sprawdzą się meble zajmujące niewiele miejsca, które będą spełniały rolę dwóch w jednym. Idealnym rozwiązaniem może okazać się umywalka łączona z szafką. Dobrze, aby umywalka nie była zbyt szeroka oraz głęboka, gdyż niepotrzebnie zabierze dużo przestrzeni. Warto stawiać na wąskie meble, które równie dobrze spełnią swoją rolę. Idealnie sprawdzą się meble podwieszane, które zostawiają wolne miejsce pod spodem, można je dodatkowo wygodnie wieszać.

Drobne elementy mają znaczenie

Ogromne znaczenie w małej łazience mają również elementy dodatkowe, które są pomocne w tworzeniu efektu większej przestrzeni. Na pewno warto wybrać lustro, im większe, tym tak naprawdę lepiej będzie prezentować się łazienka, ponieważ będzie się ona wydawała większa. W małej łazience nie może być zbyt wielu elementów ozdobnych, kosmetyki nie powinny stać na zewnątrz, najlepiej jest je uporządkować wewnątrz szafek. Im lepiej uporządkujemy przestrzeń, tym będzie się ona wydawała bardziej przestronna. Warto pamiętać również o tym, że w małej łazience warto użyć odpowiedniego koloru płytek, które pozwolą powiększyć przestrzeń. Na pewno trzeba zapomnieć o ciemnych kolorach, ponieważ nie nadają się one do aranżacji małych przestrzeni. Najlepszym wyborem będą zatem jasne kolory, takie jak na przykład biel czy beż. Oczywiście łazienka nie musi być nudna, jeżeli wybierzemy biały kolor płytek, warto zastosować dodatki w ciekawych kolorach, które jednak nie mogą przytłaczać całego wnętrza, można również zdecydować się na zastosowanie ciekawych mozaik bezpośrednio na ścianach.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *