Pejzaże

Malarstwo krajobrazowe to obraz przyrody widziany oczami artysty. Przez wiele wieków pejzaż wypełniał rolę dzisiejsze fotografii, pozwalając utrwalić piękne widoki czy zjawiska przyrodnicze i cieszyć się nimi o innej porze roku czy też w innej części kraju czy też świata.

Często relistyczny widok zostaje przez artystę przetworzony dając pejzaże, które nijak nie dają się porównać z rzeczywistością.

Może to być zarówno in plus, jak i in minus: Pejzaż genialny zaczyna żyć własnym życiem i wieloma metodami wypytuje się słynnego artystę, w którym miejscu namalował ten pejzaż.  Samo miejsce przestaje mieć znaczenie, ponieważ ludzie interesują się dziełem, a nie miejscem, które to dzieło przedstawia.

Bywa też i odwrotnie, przechowana wartość historyczna jest tak duża, że obraz jest znany jako przedstawienie jakiegoś miejsca czy też wydarzenia, a artysta idzie w zapomnienie, tzn. jest znane jego imię i nazwisko, ale nie jest traktowany jako bożyszcze, podczas gdy dzieło jest bardzo cennym eksponatem.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *