Program do projektowania wnętrz czyli planer mieszkania

darmowy program do projektowania wnętrz

Jeżeli nie chcesz korzystać z usług projektanta wnętrz, to jednym z rozwiązań jest zastosowanie programu komputerowego do projektowania wnętrz. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu programów, a także planery pokoju czy kuchni online. Tych ostatnich nie polecamy jednak – za łatwy dostęp do użytkowania programu płaci się prywatnością i po użyciu takiego programu jesteśmy bombardowani reklamami.

Najlepiej użyć jednego z dobrych programów do zainstalowania na komputerze, w środowisku Windows. Istnieje wiele bezpłatnych programów do projektowania wnętrz, które pozwalają naprawdę profesjonalnie pokazać nasze wizje wnętrza, pokoju czy kuchni. Kilka aplikacji które możemy tutaj wymienić to pCon.planner, Roomstyler, Autodesk Homestyler, Live Interior 3D i SketchUP Make.

Najlepszy planer mieszkania

Przyjrzymy się tutaj jednemu z najlepszych programów tego typu, jakim jest pCon.planner. Program jest bardzo rozbudowany, ale jednocześnie w miarę prosty i intuicyjny w obsłudze, co wyróżnia go spośród oprogramowania do projektowania wnętrz dostępnego za darmo. Program jest całkowicie w polskiej wersji językowej, jest dostępna instrukcja programu i instrukcje wykonania własnego projektu krok po kroku, co umożliwia szybkie zapoznanie się z programem.

Zgodny z innymi programami do projekotwania

Aplikacja do projektowania wnętrz  jest zgodna z danymi z innych programów – otwiera bez problemu formaty DWG SKP czy 3DS, wytowrzone w komercyjnych programach za duże pieniądze. Program posiada także własny katalog modeli mebli i wszystkich elementów wyposażenia – daje to możliwość wyboru odpowiednich mebli czy dodatków tak, aby komponowały się w jedną całość. W czasie projektowania rozmieszczenie ścian, drzwi i okien możemy zmieniać na bieżąco, co umożliwia przetestowanie wielu pomysłów rozmieszczenia sprzętów domowych. Po zakończeniu projektowania możemy zapisać dokumentację techniczną projektu, a także wygenerować wizualizację swoich pomysłów na wnętrza nie ustępujące jakościom wizualizacji w programach takich jak CAD czy inne komeryjnie dostępne programy do projektowania wnętrz.

Na zakończenie

Wybierając program do projektowania warto zainstalować kilka programów z powyższej listy i porównać. Być może spodoba się właśnie ten, który zaprezentowano.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *