Rzeźby a techniki ich wykonania

Rzeźba z kamienia - głowa w ogrodzie

Rzeźbiarstwo to dziedzina sztuki, która cieszy się olbrzymią popularnością tak samo dziś, jak i kiedyś. Dzisiaj rzeźby zamawiane są bardzo często na indywidualne zamówienie, ponieważ wiele osób decyduje się przy ich pomocy udekorować dom czy ogród. Warto wiedzieć, że rzeźby rozróżnia się głównie z uwagi na sposób ich wykonania. Dzięki temu rzeźby do ogrodu mogą być wykonane różnymi technikami.

Drewno – materiał, który zawsze będzie modny

Rzeźby wykonane z drewna cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w domach prywatnych, ale także, a może przede wszystkim w pensjonatach, hotelach i innych tego typu miejscach. Jeżeli zostaną wykonane z najwyższą starannością i z dobrej jakości drewna są w stanie pięknie udekorować daną przestrzeń. Dzięki temu, że do ich stworzenia wykorzystuje się różne gatunki drewna, ich ostateczny wygląd zawsze jest oryginalny.

Materiały mniej popularne

Dawniej były bardzo pożądane, dzisiaj odeszły niemalże w niepamięć. Wykonywane kiedyś rzeźby z brązu nie są w zasadzie dzisiaj praktycznie wykorzystywane. Tak samo jak rzeźby kamienne, które są kosztowne w wykonaniu, a ponadto do ich stworzenia potrzeba odpowiedniego zaplecza. Rzeźby kamienne są również bardzo ciężkie, a dla wielu osób jest to zdecydowany minus.

Bardziej popularne formy

Znacznie większą popularnością cieszą się rzeźby wykonane z metalu, wśród nich wyróżnia się rzeźby kute. Aby jednak wykonać tego typu rzeźby potrzeba ogromnej wprawy, jak również odpowiedniego warsztatu. Można jednak znaleźć zakłady, które zajmują się wykonywaniem tego typu rzeźb na zlecenie klienta. Nowoczesną formą wykonywania rzeźb jest obróbka bloków z lodu. Dzięki temu powstaje niesamowite dzieło, które oczywiście służy podziwianiu tylko przez jakiś czas. Często rzeźby z lodu są zamawiane jako atrakcje weselne.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *