Malarstwo, wnętrza, rzeźba, witraże Częstochowa – Malarstwo do 2010r część2

Nasz twórca tworzy obrazy, które są inspirowane naturą, ale nie jej wizualną stroną, tylko głęboka treścią natury, a więc zapachem, nastrojem chwili, koloru i powietrza, wiatrem, wodą, słońcem i radością.

Maluje obrazy, które są lekkie jak mgła, jak dotyk anioła. W malarstwie jego nie widać pociągnięcia pędzla, co jest zawsze zagadką dla koneserów jego twórczości. Obrazy, malarstwo  przechodzi różne metamorfozy. Kiedyś była to inspiracja strachami jurajskimi. Powstał cały cykl obrazów – strachów grających na różnych instrumentach, w monochromatycznej gamie kolorystycznej, były to Leśne Grajki i Pięknotki. Ostatnie obrazy są inspirowane muzyką, tańcem. Muzyka towarzyszy Mu od zawsze, w czasie tworzenia obrazów. Są to obrazy : Wniesienie, Pogaduszki, Zabawa, czy Lation. Te tańce to szczególnie pod wpływem muzyki meksykańskiej. Od czasu wyprawy do Meksyku tworzy obrazy inspirowane muzyką Mariaccich. Zmienił się też koloryt Jego malarstwa. Obrazy są teraz jasno beżowe-kremowe, koloru masła wiejskiego, ale i goszczą w nich fiolety, oranże, czy kobalty z odrobiną różu indyjskiego, a więc kolory magii i radości.

Obrazy opisywane można oglądać na stronie www.eldekor.pl – malarstwo, a także w Galerii Przydrożnej na tej samej stronie, oraz po umówieniu się telefonicznym w galerii domowej.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *