Praktyczne rozwiązania do przedpokoju

Stylkowo i praktycznie urządzony przedpokój

Przedpokój to miejsce, które jest wizytówką każdego domu i każdego mieszkania. Dlatego właśnie przedpokój musi być starannie zaaranżowany, by każdy, kto będzie miał przyjemność w nim przebywać, mógł czuć się dobrze, a przede wszystkim, by w pełni oddawał on styl, w jakim urządzone jest całe mieszkanie.

Jakie wyposażenie jest niezbędne?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie funkcje ma spełniać przedpokój i ile znajduje się w nim miejsca. Jeżeli przedpokój musi spełnić miejsce przechowywania wierzchniej garderoby, wówczas konieczna będzie odpowiednia garderoba do przedpokoju. Obecnie bardzo popularne są systemy szaf z drzwiami przesuwnymi. Sprawdzają się one doskonale, ponieważ są bardzo pojemne, a przy tym bardzo ładnie się prezentują. Mogą posiadać lustro, a dzięki temu sprawdzą się doskonale nawet w niewielkich przedpokojach, ponieważ optycznie powiększą to pomieszczenie. Inne praktyczne rozwiązania do przedpokoju to szafki na buty czy wieszaki na odzież – idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą decydować się na dużą szafę i pragną postawić na mniej okazałe meble. Szafka na buty, jeżeli zostanie dobrana odpowiednio, może pomieścić buty nawet kilkuosobowej rodziny. Wieszak można zamontować na ścianie, można również zdecydować się na wieszak stojący, tak zwany wieszak na nóżce. Taki wieszak posłuży jednak tylko do przechowywania bieżącej odzieży, czyli tej w której wychodzi się na spacer, pozostałe kurtki i inna odzież wierzchnia musi być już schowana w garderobie wewnątrz mieszkania. Meble do przedpokoju powinny być zatem dobrane wedle indywidualnych potrzeb domowników.

Dodatki i akcesoria

Bez elementów dekoracyjnych żaden przedpokój nie będzie wyglądał dobrze. Konieczne jest zatem wybranie odpowiednich akcesoriów. Bardzo dobrze sprawdzą się fototapety do przedpokoju, które nadają się zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Jeżeli jednak wolimy skłonić się raczej ku innym rozwiązaniom, wówczas można wybrać ładne obrazy w ramkach czy nawet plakaty. Fajnym dodatkiem są specjalne skrzynki na klucze, które należy dopasować tematycznie do całego wystroju pomieszczenia. Jeżeli miejsce na to pozwala, w przedpokoju można zastosować wazony z kwiatami czy inne niewielkie dodatki. Oczywiście przedpokój należy również dobrze oświetlić, tak aby był jasny. Bardzo dobrze sprawdzi się oświetlenie główne, jak i te pomocnicze, którym mogą być ciekawe kinkiety do przedpokoju.

Kolory mają znaczenie

Jeżeli chodzi o zastosowanie kolorów, to w przypadku przedpokoju warto postawić raczej na jasne kolory. Jeżeli nie jest to możliwe, wówczas warto wybierać najjaśniejsze odcienie ciemnych kolorów. Jasny przedpokój wygląda ładnie, świeżo i zaprasza do wejścia do mieszkania. Jego aranżacja jest również znacznie łatwiejsza.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *